Valmentajaksi Åbo IFK:hon!
JalkapalloJulkaistu: 20.08.2021 13.18

Valmentajaksi Åbo IFK:hon!

Åbo IFK on vuonna 1908 perustettu monilajiseura, jossa jalkapallo on pelaajamäärältään selkeästi suurin jaosto. Meillä on reipasta toimintaa perhefutiksesta (3-5 v.) aina miesten ja naisten edustusjoukkueisiin asti. Lisäksi jalkapalloa pelataan myös eri ikämiessarjoissa.

Etsimmekin nyt uusia valmentajia seuramme vanhempiin poikien ikäluokkiin (P12-P20) kaudelle 2021-2022. Meillä on mahdollista päästä valmentamaan sekä tavoitteellisia että harrastetason joukkueita. Kaikkien ikäluokkien valmennustiimeissä on jo valmentaja tai valmentajia, mutta kaipaamme uusia osaajia mukaan monessa ikäluokassa. Uuden kauden toiminta alkaa 1.11.2021.

Tarjoamme hyvähenkisen ilmapiirin, jossa valmentaja pääsee toteuttamaan itseään ja halutessaan myös kouluttautumaan palloliiton koulutuspolun mukaisesti eteenpäin valmennusosaamisessaan.

Mikäli kiinnostuit asiasta, niin ole rohkeasti yhteydessä seuran valmennuspäällikkö Jarkko Tallqvistiin.

Jarkko Tallqvist

Åbo IFK valmennuspäällikkö

jarkko.tallqvist@ffaifk.fi

+358 405121187