Aamutreenitarina P9 ja P10 Vähäheikkilän kentältä
16.6.2020 14:58 Uutiset / Pääsivusto

Aamutreenitarina P9 ja P10 Vähäheikkilän kentältä

Åbo IFK järjesti 2.-16.6. aamutreenitoimintaa aina tiistai- ja torstaiaamuisin seuran P9 ja P10 pelaajille Vähäheikkilän kentällä. Kesän parhaimmat kelit taisivat osua aina niille päiville, jolloinka harjoiteltiin. Mukana harjoituksissa oli aina 15-19 pelaajaa. Pääpaino aamuharjoituksissa oli poikien pelitoiminnan kehittäminen. Harjoituksista vastasi seuran U12 valmennuspäällikkö Matthias Ahonen, ja mukana kentällä hääri myös P10 joukkueen valmentajat Jon Tarkiainen ja Teemu Melan sekä P9 joukkueen valmentaja Benjamin Bogel. Hienoja tilanteita ja tiukkoja vääntöjä nähtiin tässä iloisessa ryhmässä paljon.


   
Lisää uutisia
Åbo IFK
«  Heinäkuu   »
Kategoriat