Käsipalloilun kaikki kilpailutoiminta keskeytyy
12.3.2020 17:08 Uutiset / Pääsivusto

Kilpailutoiminta keskeytyy kaikissa käsipalloliiton sarjoissa.

Suomen Käsipalloliiton liittohallitus on tänään kokouksessaan päättänyt että kaikki Suomen Käsipalloliiton alainen kilpailutoiminta

keskeytetään perjantaista 13.3.2020 alkaen toistaiseksi (kaikki sarjat).

Käsipalloliiton liittohallitus kokoontuu seuraavan kerran torstaina 19.3., jolloin käsittelee tilannetta uudestaan ja päättää jatkotoimista.

Harjoitustoiminnan osalta kukin jäsenseura tekee omat päätöksensä. ÅIFK noudattaa viranomaissuosituksia ja toimii harkitsevasti ja ennakoivasti harrastajiemme ja heidän lähipiiriensä terveyden turvaamiseksi huomioden harrastusmahdollisuuden tärkeys nuorten henkiselle ja fyysiselle hyvinvoinnille ja heidän perheilleen. Seuran hallitus tekee asiassa päätöksen ja tiedottaa pelaajia ja heidän vanhempiaan sekä seuran toimihenkilöitä mahdollisimman pian.

Lisätietoja antaa:
Lena Hindström-Pesu, verksamhetsledare
lena lena.hindstrom-pesu@ffaifk.fi
0405259029


   
Lisää uutisia
Åbo IFK
«  Syyskuu   »
Kategoriat