ÅIFK A-Pojat 2020
31.8.2019 10:18 Uutiset / Pääsivusto

Jari Lähde P20-joukkueen vastuuvalmentaja kaudella 2020

Tulevan kauden vastuuvalmentajaksi P20-ryhmään on valittu Jari Lähde. Jari nosti ansiokkaasti Åifk:n C-15 joukkueen ELL tasolle syksyksi 2019! Tämä on loistava jatkumo sille hyvälle työlle.

Hänen avukseen tulee seuran valmennuspäällikkö Jarkko Tallqvist.

Joukkueen ja koko seuran fysiikkavalmentajana 2020 toimii Timo Koljonen.

Joukkueesta kootaan selkeästi tavoitteellinen ryhmä, jolla on yhteisiä tapahtumia 4-5 kertaa viikossa.

Joukkueeseen valitaan vain motivoituneita pelaajia ja osa heistä voi olla B-juniori ikäisiä.

Harjoittelu- ja toimintaympäristö pyritään muokkaamaan pelaajalle mahdollisimman laadukkaaksi. Kokonaisvaltainen suunnitelma kehittymiselle, joka sisältää lajiharjoittelun lisäksi fysiikka osaston sekä ohjauksen terveelliseen urheilija-arkeen.

Joukkue tulee aloittamaan harjoittelun 4.11.2019 ja mukaan otetaan ÅIFK:n omat motivoituneet ja eteenpäin pyrkivät A ja B juniorit. Lisäksi seuran ulkopuolelta ryhmään on mahdollista pyrkiä mukaan ilmoittautumalla treeneihin valmennuspäällikkö Jarkko Tallqvistin kautta.

Harjoittelemme laadukkaan preseason ajan 4.11-15.12 (6 vko). Harjoituskertoja tulee 4-5 per viikko, viikonloput pyritään pitämään tässä kohtaa kautta vapaana. Harjoittelu tulee sisältämään sekä jalkapallon lajiharjoittelua, pelaamista sekä fysiikkapuolen omia harjoituksia.

Joukkue tulee, mitä todennäköisimmin, pelaamaan kaudella 2020 A-nuorten 1 divisioonaa.

Yhteydenotot: Jarkko Tallqvist 040 5121187 jarkko.tallqvist@ffaifk.fi


   
Lisää uutisia
Åbo IFK
Kategoriat