Jami Wallenius miesten edustujoukkueen uusi vastuuvalmentaja
15.2.2019 10:26 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Jami Wallenius miesten edustujoukkueen uusi vastuuvalmentaja

Seuran valmennuspäällikkö Jarkko Tallqvist toteaa: -Kartoitimme nopealla aikataululla päteviä valmentajia, joita ei liiemmin ole vapaana tähän aikaan vuodesta. Jami oli meille heti ykkösvaihtoehto kun ilmeni että voisi olla käytettävissä. Löysimme nopeasti yhteisen sävelen valmennuksen tavoitteista.

Olen todella tyytyväinen että saimme näin kokeneen ja motivoituneen käskyttäjän mukaan remmiin valmentamaan nuorta, hyvin harjoitellutta joukkuettamme kauteen 2019, kiteyttää Tallqvist.

Jami Walleniuksella on voimassa oleva Uefa Pro valmentajalisenssi sekä rutkasti kokemusta valmentajan työstä -viimeisimpänä pitkä pätkä Interin edustusjoukkueessa. Jamin sopimus kattaa kauden 2019 ja uskon että Jami vankalla kokemuksellaan pystyy myös tukemaan seuran kehityssuunnitelmaa omalla panoksellaan, Jarkko Tallqvist toteaa.

Koko seura toivottaa Jamin tervetulleeksi! Välkommen!


   
Lisää uutisia
Åbo IFK
«  Maaliskuu   »
Kategoriat